W poszukiwaniu idealnej lokalizacji eventu
Lifestyle

W poszukiwaniu idealnej lokalizacji eventu

Od wielu lat Kraków króluje ponad innymi polskimi miastami w zakresie organizacji eventów. Wydaje się, że nawet w stolicy kraju nie dzieje się tak wiele, jak w mieście Kraka. Rosnąca liczba wydarzeń sprawiła, że w ciągu kilku ostatnich lat w Krakowie znacząco przybyło obiektów specjalizujących się w ich organizacji. Jakie wymagania musi spełniać kompleks, w którym warto zorganizować event Kraków? Jak dostosować obiekt do wydarzenia?

Tematyka wydarzenia 

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, dokonując wyboru idealnego obiektu, jest charakter wydarzenia. To jego specyfika decyduje o konkretnych zapotrzebowaniach i wymaganiach. 

Przykładowo, organizacja konferencji naukowej wymaga przede wszystkim dużej sali z odpowiednim nagłośnieniem. Ponadto, potrzebny może być również sprzęt audiowizualny, który powinien znajdować się na wyposażeniu obiektu. W każdym kompleksie eventowym znajdują się również sale bankietowe, które są odwiedzane przez gości po zakończeniu właściwej części wydarzenia. Natomiast zupełnie inne wymagania stawiają obiektom organizatorzy koncertów czy też dowolnych innych występów artystycznych. Przede wszystkim tego typu event Kraków wymaga znalezienia sali z dużą sceną. Ponadto, w tym przypadku jeszcze ważniejsze jest właściwe nagłośnienie. Istotne zaczynają być również takie kwestie, jak lokalizacja obiektu czy też wielkość parkingu. Rzecz w tym, iż na konferencje zaprasza się zwykle konkretnych gości, którzy prawdopodobnie zjawią się na wydarzeniu niezależnie od jego lokalizacji. Ponadto, często gospodarz organizuje im transport, dlatego kwestia wielkości parkingu jest dla nich całkowicie bez znaczenia. Natomiast miłośnicy występów artystycznych mogą zjawić się na wydarzeniu mniej licznie, jeśli event Kraków organizowany jest tak naprawdę pod miastem, a kierowcy nie mają gdzie zostawić swoich samochodów. 

W poszukiwaniu idealnej lokalizacji eventu

Rozmiar eventu 

Organizator dowolnego wydarzenia powinien zawsze dokładnie przeanalizować, ilu może się pojawić gości. Jest to tak naprawdę kwestia kluczowa, którą należy ustalić na samym początku, aby od razu rozpocząć poszukiwania wśród obiektów z odpowiedniej kategorii. Niewielki event na kilkadziesiąt osób wymaga zwykle wynajęcia tylko jednej sali konferencyjnej. Przeważnie zbędne okazuje się nawet najmowanie sali bankietowej. Jeżeli jednak mowa o wielotysięcznej konferencji, warto pomyśleć o większej sali ze sceną, oraz o osobnym pomieszczeniu na organizację przyjęcia po wydarzeniu. 

Gdzie organizuje się eventy w Krakowie? 

Obecnie nie brakuje obiektów, które zajmują się organizacją wydarzeń w Krakowie. Według wielu osób, które profesjonalnie zajmują się organizacją rozmaitych wydarzeń, optymalną lokalizacją na event w Krakowie jest EXPO – kilkuletni kompleks w doskonałej lokalizacji. W EXPO regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne i naukowe. Odpowiednie sale znajdą tu dla siebie zarówno organizatorzy niewielkich wydarzeń, jak i olbrzymich eventów. Obiekt dysponuje pełnym asortymentem sprzętu potrzebnego podczas wydarzeń. Są to między innymi słuchawki, projektory, komputery, monitory i wiele innych.

Chce więcej informacji? Event Kraków w EXPO na ExpoKrakow.com

 

Zobacz więcej podobnych postów