Nie masz samochodu? Wypożycz auto w IKEA
Lifestyle

Nie masz samochodu? Wypożycz auto w IKEA

Klienci IKEA Kraków mogą liczyć na możliwość wypożyczenia samochodu dostawczego w systemie Traficar. Rozwiązanie to polega na tym, że klient indywidualny może zdecydować, się wynająć auto dostawcze na minuty bezpośrednio sprzed sklepu.
Co warte podkreślenia, usługę wypada uznać za sprawdzoną, ponieważ jej uruchomienie miało miejsce 4 września ubiegłego roku.

Jeżeli chodzi o wybór samochodów, do dyspozycji zostały oddane samochody Renault Kangoo. Samochody te są w ramach carsharingu w modelu stacjonarnym. Należy to rozumieć w ten sposób, że po wyładowaniu mebli obowiązkiem jest odstawienie auta na miejsce. W razie zainteresowania działaniem Traficarów osobowych, tak naprawdę nie ma o czym mówić, automatyczny najem samochodów dostawczych jest taki sam jak przy samochodach osobowych.
Można nawet dodać, że dotyczy to również opłat za kilometr, minutę jazdy i minutę postoju.

Wróćmy jednak do samochodów dostawczych. Samochody te zapewniają przestrzeń bagażową mającą następujące wymiary: 190 cm (długość), 120 cm (szerokość) i 110 cm (wysokość). Długość na dobrą sprawę jest elastyczna, gdyż fotel pasażera może być bez problemu złożony. Kiedy dojdzie do złożenia, długość wynosi 290 cm.
Prowadzenie pojazdu dozwolone jest przez osoby posiadające prawo jazdy kat. B.

Warto podkreślić, że wybór samochodów nie był w żaden sposób przypadkowy. Można powiedzieć, że samochody były wybierane z myślą o produktach, które dostępne są w IKEA Kraków. Bez względu na to, co zainteresuje klienta, nie będzie problemu z przewozem.

Nie masz samochodu? Wypożycz auto w IKEA

Celem Piotra Grońskiego (prezesa spółki Traficar) jest doprowadzenie do tego, aby usługa została udostępniona w każdej sieci oferującej artykuły budowlane bądź ogrodowe. Naturalnie jednak dana sieć musi być zainteresowana współpracą. Wszystkim musi zależeć na tym, aby wypożyczenie na minuty stało się jeszcze wygodniejsze.

Poza tym trzeba też mieć świadomość, że carsharing samochodów dostawczych jest wygodnym, niedrogim i ekologicznym sposobem na to, aby móc przewieźć większe zakupy.

Zobacz więcej podobnych postów