Letnia pielęgnacja męskiej skóry
Uroda i Zdrowie

Letnia pielęgnacja męskiej skóry

Większość mężczyzn w naszej części świata ma raczej tendencję do posiadania bardzo jasnego odcienia skóry. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale mimo wszystko zdecydowanie bardziej modny jest odcień oliwkowy lub wręcz brązowy. Uzyskanie go na słońcu nie jest specjalnie trudne, ale odpowiednia pielęgnacja skóry pozwalająca na to, by zachowała ona swój ładny wygląd, to już inna bajka.

Zabiegi na plaży

Opalanie najlepiej uskuteczniać na plaży. Jest to miejsce, gdzie połączenie słońca i wody idealnie opali całe ciało. Nie wolno jednak zapominać o kremie przeciwsłonecznym, a tym bardziej nie należy z niego rezygnować w celu przyspieszenia uzyskania odpowiedniej opalenizny. Bez kremu jest na pewno szybciej, ale zazwyczaj efekty są bardzo krótkotrwałe, ponieważ pojawi się poparzenie słoneczne skutkujące utratą skóry całymi płatami. W skrajnych przypadkach można nawet zapracować na blizny, a czerniak też jest potencjalną możliwością. Osoby blade powinny stosować filtry z faktorem przynajmniej 50. Osoby trochę lepiej opalone mogą sięgać po faktory 20-30 pamiętając, by odnawiać powłokę filtru co 2-3 godziny i po każdej kąpieli w wodzie.

Czystość i peeling

Opalenizna, wbrew obiegowej opinii, to nie kolor naskórka. Skóra opala się w swoich głębszych warstwach, co oznacza, że strata najbardziej wierzchnich poziomów skóry nie przeszkadza w żaden sposób. Dlatego jej dokładne oczyszczanie i peelingowanie pozwala na skuteczniejsze nabieranie dobrej opalenizny. Warto pamiętać, że długie kąpiele nie są dobre dla naskórka, ponieważ go w efekcie wysuszają. Osoba dbająca o opaleniznę powinna raczej korzystać z krótkich pryszniców w nie za ciepłej wodzie.

Odpowiednie nawilżanie

Wiemy już, że skóra wysuszona to nie jest skóra, która by była pożądana przez osobę celującą w ładną opaleniznę. Dlatego naturalnym krokiem będzie postawienie na środki nawilżające skórę. Nawilżanie skóry jest pomysłem dobrym praktycznie w każdej sytuacji i we wszystkich warunkach, więc można po prostu stwierdzić, że dbanie o opaleniznę jest zaledwie dodatkowym powodem, by się tym elementem zająć. Istnieje cała masa sposobów na odpowiednie nawilżanie skóry. Najlepsze efekty względem opalenizny osiąga się poprzez stosowanie kosmetyków z mocznikiem, oliwą z oliwek, gliceryną, a także z olejkami pestek winogron.

Letnia pielęgnacja męskiej skóry

Trądzik

Wielu młodych mężczyzn intensywnie walczy z trądzikiem. Ich sposobem na zbyt tłustą skórę jest jej intensywne wysuszanie, co jednak przynosi odwrotne efekty. Taka sytuacja powoduje bowiem intensywną pracę gruczołów łojowych, przez co ryzyko ich zapchania zamiast spadać, wyraźnie rośnie. Dobrym sposobem na trądzik jest opalenizna sama w sobie, ponieważ ciemniejsza skóra wyraźnie zmniejsza widoczność wszelkich wyprysków i zaczerwienienia. Należy mieć na uwadze także to, że nie wolno zapominać o odpowiednim nawilżaniu, które stosuje się zawsze w czasie opalania się. Posiadanie skóry trądzikowej nie zwalnia z tego obowiązku i jego zignorowanie przyniesie opłakane efekty.

Zobacz więcej podobnych postów