Jak wykorzystać gąbkę do makijażu
Uroda i Zdrowie

Jak wykorzystać gąbkę do makijażu

Gąbka to proste i wszędobylskie narzędzie, które jednak okazało się wręcz rewolucyjne w świecie makijażu. Do poprawiania wyglądu stosuje się je stosunkowo od niedawna, a prawdziwym hitem stały się od doby Internetu, kiedy za ich popularyzację zabrały się różnej maści blogerki oraz twórczynie materiałów o tematyce kosmetycznej na Youtube. Dzięki nowej modzie stały się niemal nieodzownym elementem każdej kosmetyczki. Cały czas jeszcze wiele kobiet nie jest do nich przekonanych, co jest związane głównie z kupowaniem tańszych modeli. Mają one swoje wady, a ich zalety nie są tak nakreślone, jak być powinny. Jest to po prostu efekt ich niskiej jakości produktu. Jeśli zainwestuje się więcej w lepszy model, jest szansa, że będzie on służył naprawdę długo, a do tego będzie można zrobić nim rzeczy, które do tej pory były trudne lub wręcz niewykonalne.

Idealny podkład

Nakładanie podkładu z wykorzystaniem gąbeczek to czysta przyjemność i wyjątkowo prosty zabieg kosmetyczny. Dzięki nim cała procedura jest szybsza i łatwiejsza, a do tego daje zdecydowanie lepsze efekty. Wykorzystanie gąbeczek sprawia, że podkład jest bardziej równomiernie rozłożony i jego kolorystyka nie różni się na skórze. Szczególnie pomocne jest to dla osób, które wykorzystują mocniej kryjące, cięższe podkłady. Dzięki tej metodzie nie trzeba się też martwić o wyraźnie widoczne pociągnięcia pędzla. Można również liczyć na dobrze nakreśloną linię żuchwy i naturalne połączenie podkładu ze skórą.

Mokre konturowanie

Na wszystkie bardziej formalne spotkania warto jest zastosować konturowanie. Ten rodzaj makijażu jest trochę mniej popularny, niż jeszcze do niedawna, ale cały czas ma swoje szerokie zastosowania. Jego prawidłowe wykonanie wymaga zastosowania wielu mokrych warstw, a gąbki są nieocenione przy robieniu tego w sposób prawidłowy.

Róż w wydaniu nowoczesnym

Jak wykorzystać gąbkę do makijażu

Są po prostu niemodne. Obecnie róże należy nakładać w formie specjalnych kremów dostępnych w tubce. Nie jest to proste, ale jeśli ma się specjalną gąbeczkę do tej czynności, nie stanowi to najmniejszego problemu. Wielu producentów już dawno to odkryło, więc obecnie coraz częściej można spotkać się ze specjalnymi aplikatorami w postaci tubki zakończonej gąbką. Produkty marki Beauty Blender są tu zdecydowanie najlepsze, ponieważ wykorzystują opatentowany materiał, dzięki któremu róż rozprowadza się wręcz idealnie.

Farbowanie włosów

Co ciekawe, gąbki są bardzo często wykorzystywane także przez stylistów do farbowania włosów. Dzięki gąbce można poprawić koloryt włosów i wyrównać ich kolorystykę z odrostami. Dzięki gąbce można wprowadzać farbę głębiej we włosy i pozbyć się uciążliwego efektu smug. Smugi to typowy efekt uboczny stosowania pędzli.

Manicure

Efektowny manicure bez większych problemów? Z gąbeczką to możliwe. Wystarczy tylko nałożyć na nią po kolei dwa lakiery, które chcemy zobaczyć na paznokciu, a następnie mocno przyklepać je do powierzchni płytki paznokcia. W ten sposób powstaje idealny manicure ombre.

Zobacz więcej podobnych postów