Pierwszy taniec to jeden z najważniejszych punktów, kojarzących się z przebiegiem wesela. To właśnie on zapoczątkowuje całą zabawę taneczną i zaprasza gości do tańca. Warto zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami, dzięki którym przygotowanie pierwszego tańca nie będzie zbytnim horrorem. Oto kilka praktycznych wskazówek, które mają ułatwić organizację tego istotnego aspektu.
Kiedy zapisać się na lekcje tańca? – pierwszy taniec kraków
Najczęściej pary narzeczonych bardzo dobrze określają swoje umiejętności taneczne. Niektórzy potrzebują zaledwie kilku lekcji, by opanować swą choreografię. Innym zajmuje to nieco dłużej, a więc czas zapisu na pierwsze zajęcia zależy od własnych umiejętności i tempa opanowywania nowych kroków tanecznych. Ogólnie mówiąc najlepiej rozpocząć lekcje tańca około kilka tygodni wcześniej. Rozłożenie tego w czasie sprawia, że łatwiej jest się nauczyć nowej choreografii, ponieważ mózg po przyswojeniu ma również czas na utrwalenie tych umiejętności. Oczywiście możliwe jest wzięcie kilku lekcji przed samym weselem, jest to zależne od pary i ich decyzji. Wtedy warto się spiąć i intensywnie ćwiczyć wybraną choreografię, pamiętając o tym, że 5 spotkań to takie minimum, by w całości opanować cały taniec i nie zagwarantują umiejętności tanecznych na światowym poziomie. Najlepszą sytuacją jest zapisanie się na zajęcia grupowe z tańca użytkowego około rok przed planowaną uroczystością, a przed samym wydarzeniem wziąć lekcje indywidualne, przygotowujące do pierwszego tańca. Dzięki temu zaprezentowany taniec będzie prezentował się naturalnie, bez potrzeby liczenia i myślenia o krokach. Zajęcia indywidualne dla narzeczonych prowadzone są przez wiele szkół tańca. Jedną z nich jest szkoła Dancefloor, oferująca zajęcia „pierwszy taniec kraków".
Nauka pierwszego tańca – kilka ważnych aspektów
Narzeczeni na zajęcia indywidualne z pierwszego tańca powinni stawić się wygodnym obuwiu i stroju. Następnie z biegiem zbliżania się do uroczystości strój ten i obuwie będzie zmienione pod kreacje weselne. Panna Młoda powinna ćwiczyć w długiej sukni z halką, a Pan Młody w marynarce oraz w tych butach, w których planują wystąpić w dniu ślubu. Warto również pierwszy taniec przećwiczyć na sali weselnej, zdarza się, że kafle są nieprzystosowane do obuwia pary młodej i wymaga to zainwestowania w buty typowo taneczne. Ważną kwestią jest również odzwierciedlenie sali, na której ma odbyć się wesele. Tutaj trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, biorąc pod uwagę kolumny i wszelkie inne konstrukcyjne rzeczy, które mogłyby zakłócić układ. Dzięki temu narzeczeni pozbędą się stresu, wynikającego z niewiadomej, stąd jak już wspomniano warto przetańczyć układ na miejscu, w którym ma zostać zaprezentowany pierwszy taniec. Niektóre szkoły tańca życzą sobie zdjęcie sukni ślubnej i plan sali uroczystości, by wziąć wszystkie te aspekty w czasie tworzenia indywidualnej choreografii tanecznej. W znacznej mierze ułatwi to cały proces nauczania tego jedynego i wyjątkowego w życiu tańca.