Letnie szaleństwo na paznokciach
Uroda i Zdrowie

Letnie szaleństwo na paznokciach

Osoby, które zastanawiają się nad łatwymi, a przy tym kobiecymi i fantazyjnymi wzorami na paznokcie z pewnością ucieszą się z tego, że bez większego problemu można dziś stworzyć je samodzielnie. Obecnie w cenie są między innymi pióra i motywy kwiatowe, ponownie jednak swoich zwolenników zdobywa tak zwany manicure księżycowy stworzony przez Christiana Diora. Od czego zatem zacząć, gdy zdobywa się dopiero pierwsze doświadczenia w tworzeniu wzorków na paznokcie?

Akcesoria do wzorków

Jeśli marzy nam się efektowny manicure tego rodzaju powinniśmy pamiętać, że ponadprzeciętne umiejętności wcale nie będą nam potrzebne. Dziś nie brakuje przecież specjalnych akcesoriów przeznaczonych do zdobienia paznokci, o których wiadomo, że mogą przyspieszyć pracę i zwiększyć poziom zadowolenia z efektu końcowego. Oczywiście, jeśli nie chcemy generować dodatkowych kosztów poprzez zakupy, z powodzeniem możemy wykorzystać to, co znajduje się u nas w domu, szpilka z okrągłą końcówką oraz wsuwki do włosów mogą bowiem sprawdzić się równie dobrze.

Wzory, które bez trudu wykonasz samodzielnie

Jeśli nie chcemy od razu przystępować do wzorów, które są wyzwaniem nawet dla profesjonalistów, możemy liczyć na to, że praca nad pięknymi paznokciami zajmie nam zaledwie kilkanaście minut. Tak naprawdę, liczy się przede wszystkim pomysł i pewna ręka. Dobrze jest też dawać sobie prawo do błędów i mieć świadomość tego, że nie każdy projekt uda nam się zrealizować już za pierwszym razem. Dobrze zatem jeszcze przed rozpoczęciem pracy przygotować sobie zmywacz bez acetonu, wacik i patyczek przeznaczony do czyszczenia uszu. Jeśli nie wiemy, od czego zacząć, powinniśmy skoncentrować się najpierw na kwiatkach, kropkach, sercach, psich łapkach i kratkach. Niezbyt skomplikowane są także róże, które można zrobić nakładając na siebie dwie krople lakieru w kontrastujących ze sobą barwach.

Letnie szaleństwo na paznokciach

Piękny manicure krok po kroku

Potem najlepszym rozwiązaniem jest wymieszanie emalii, a cen ten bardzo łatwo można osiągnąć za pomocą dwóch lub trzech okrężnych ruchów z wykorzystaniem wykałaczki. Gdy mamy to już zrobione, należy sięgnąć po cienki pędzelek i dorysować różom listki i już można się cieszyć pięknym efektem końcowym naszej pracy. Oczywiście, dobrze jest mieć na uwadze i to, że choć podstawą dla pięknych paznokci są kolorowe lakiery, nie tylko one powinny znaleźć się na liście produktów, w które dobrze jest się zaopatrzyć. Dobry i ładny manicure wymaga również bazy, utwardzacza oraz topu. Nie zaszkodzi również, jeśli pewną uwagę poświęcimy samej płytce paznokcia. Ta powinna zostać przez nas spiłowana z wykorzystaniem papierowego pilniczka, odtłuszczona z użyciem zmywacza oraz pozbawiona skórek. Jeśli chcemy wykonywać wzory na paznokciach hybrydowych, dobrym pomysłem jest też zakup bazy. Gdy wydaje się nam, że nie jesteśmy przesadnie kreatywni, możemy zaopatrzyć się również w specjalne szablony, których bogaty wybór znajduje się we wszystkich sklepach z akcesoriami do manicure. W takim przypadku warto zresztą przyswoić sobie kilka kroków i postępować zgodnie z zaleceniami. Na pierwszy plan wysuwa się zatem wycinanie szablonów, potem zaś konieczne staje się wrzucenie wybranych przez nas naklejek do naczynia, w którym znajduje się zimna woda. Każdą naklejkę należy oddzielać od papieru palcami, potem zaś delikatnie układać wykorzystując w tym celu pęsetę. Pamiętajmy, aby wcześniej pomalować paznokcie, później bowiem nie będziemy już w stanie tego zrobić. Kolejnym etapem jest zabezpieczenie uzyskanych w ten sposób wzorków. Można to zrobić z wykorzystaniem klasycznego lakieru bezbarwnego, choć znakomicie sprawdzi się również top. Inna metoda wykonywania łatwych wzorków na paznokciach zakłada wykorzystanie w tym celu stempli. Te również są coraz łatwiej dostępne, zestaw zaś zawiera nie tylko płytkę z wytłoczonym motywem, ale również blaszkę, która okazuje się nieoceniona w momencie, w którym przychodzi nam zbierać nadmiar emalii. Tu również nie można zapomnieć zarówno o wcześniejszym pomalowaniu paznokci, jak i o zabezpieczeniu wzorków lakierem lub topem tak, aby efekt końcowy dłużej się utrzymywał.

Zobacz więcej podobnych postów